Koło teatralne - grupa młodsza

W naszej szkole odbywają się zajęcia Koła Teatralnego dla dzieci z młodszych klas, które prowadzi Mariola Gęsiarz.

Odbywają się one według ustalonego harmonogramu i trwają 2 godziny dydaktyczne.

Podczas zajęć dzieci doskonalą swoje zdolności artystyczne – aktorskie, wokalne, taneczne.

Dzieci, które uczęszczają na zajęcia bardzo chętnie i aktywnie w nich uczestniczą.

Przygotowujemy przedstawienia teatralne oraz występy wokalno- taneczne, które prezentujemy między innymi podczas Mikołajkowego Spotkania dla mieszkańców gminy Miłoradz (grudzień) i obchodów Dnia Gminy (maj). Występujemy również w świetlicy w Kończewicach podczas organizowanego tam Dnia Seniora.

Okres przygotowywania się do występu jest czasami trudną i ciężką pracą zarówno dla dzieci, jak i prowadzącej, ale w większości to czas fajnej zabawy, nowych pomysłów, aktywności ruchowej, zaangażowania- nie tylko dzieci, ale i ich rodziców.

Wspólny występ to odpowiedzialność i obowiązkowość. Każde dziecko ma swoją rolę, zadanie podczas występu i stara się wykonać je najlepiej jak potrafi. W grupie łatwiej też pokonuje się tremę.

Efekty naszej pracy podobają się publiczności, a dzieci fajnie się przy tym bawią.