Organizacja nauczania w naszej szkole od 1 września 2021r

Utworzono dnia 30.08.2021

Organizacja nauczania w roku szkolnego 2021/22

w SP Kończewice

Opracowano na podstawie wytycznych:

Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównego inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

(Skrót dla rodziców opracowany na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły z dnia 30 sierpnia 2021r)

1. Dzieci przedszkolne i uczniowie przychodzą do szkoły nie wcześniej niż 15 min przed planowanymi zajęciami. Uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają zgodnie z rozkładem jazdy autobusu (tak jak w ubiegłym roku)
  2. Po szkole i w autobusie uczniowie poruszają się w maseczkach.
  3. Do szkoły przychodzą wyłącznie dzieci zdrowe, bez żadnych objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji .
  4. Dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III wchodzą wejściem głównym, uczniowie klas IV-VIII wchodzą wejściem bocznym.
  5. Dzieci przedszkolne oraz uczniowie kl. I-III po wejściu do szkoły najpierw udają się do szafek gdzie się przebierają, następnie idą do łazienki gdzie dokładnie myją ręce po czym udają się do klasy.
  6. Uczniowie kl. IV-VIII po wejściu do szkoły dezynfekują ręce, udają się do swoich szafek. Tam przebierają się i niezwłocznie udają się do klasy. Na uczniów w klasach będą czekali nauczycieli.
  7. W celu odprowadzenia dziecka do szkoły przez pierwszy miesiąc dopuszcza się wejście jednego, zdrowego rodzica do szkoły (dotyczy dzieci przedszkolnych i uczniów kl.I). Po tym czasie rodzice nie będą wpuszczani.
  8. Podczas zajęć uczniowie mogą zdjąć maseczki. W sali lekcyjnej zajmują wyznaczone miejsca, które zostało ustalone z nauczycielem. Stoliki ustawione będą w  odpowiedniej odległości.
  9. Każdy uczeń zobowiązany jest posiadać min. 2 zapasowe maseczki.
  10. Uczniowie pozostają w swoich klasach do zakończenia planowanych zajęć w danym dniu. W klasie zmieniają się tylko nauczyciele. Wyjątek stanowią zajęcia komputerowe oraz lekcja WF, na które udają się z nauczycielem.
  11. Przerwy w klasie podczas zajęć zarządza nauczyciel prowadzący zajęcia . Obowiązkowe jest wietrzenie klas po każdych zajęciach.
  12. O ile to będzie możliwe ze względu na warunki pogodowe, min 2 razy dziennie uczniowie wyjdą na przerwę na świeże powietrze.
  13. W przypadku wyjścia na teren zewnętrzny klasy przebywają w ustalonej przez nauczyciela strefie. Wyznacza się 4 strefy przebywania na terenie zewnętrznym – teren przed szkołą, plac zabaw, boisko asfaltowe oraz boisko trawiaste.
  14. Klasy 0-3 nie korzystają z terenu zewnętrznego podczas planowych przerw. Wychowawcy ustalają samodzielnie inne godziny  przerw.
  15. Z biblioteki szkolnej uczniowie będą korzystali zgodnie z opracowanym harmonogramem.
  16. Herbata i obiady wydawane są wg ustalonego harmonogramu.
  17. Rozkład godzin lekcyjnych jest taki sam jak w roku ubiegłym, tylko godziny przerw dla uczniów kl. I-III indywidualnie będą określali nauczyciele w uzgodnieniu z uczniami.
  18. Koniec zajęć dla uczniów oznacza drugi dzwonek po ostatniej lekcji (np. jeżeli uczniowie mają 5 lekcji to kończą zajęcia o godzinie 13.00).
  19. Po zakończonych zajęciach uczniowie zakładają maseczki i udają się – do domu, na zajęcia dodatkowe lub do świetlicy. Uczniowie dojeżdżający oczekują na korytarzu szkolnym pod opieką wyznaczonego nauczyciela.
  20. Odbiór dzieci z przedszkola dobywa się na dotychczasowych zasadach z zachowaniem dystansu społecznego i w maseczkach. Rodzice odbierają dzieci ściśle w godzinach wyznaczonych do odbioru dzieci – 12.45 do 13.00
  21. Normalnie będą realizowane zajęcia ZDW, wszelkie koła zainteresowań, zajęcia logopedyczne, dodatkowe zajęcia z Polenergii  oraz SKS.
  22. Uczniowie dojeżdżający oraz inni zapisani do świetlicy szkolnej, po zakończonych zajęciach udają się do sali nr 9 (świetlicy) gdzie oczekują na autobus.
  23. Świetlica szkolna będzie czynna codziennie od 8.00 do 16.00. Warunkiem zapisania dziecka do świetlicy jest złożenie wniosku dostępnego na stronie internetowej i w sekretariacie. Pracę świetlicy reguluje regulamin dostępny na stronie internetowej szkoły.
  24. Po każdych zajęciach komputerowych sala komputerowa będzie dezynfekowana.
  25. Zajęcia WF odbywają się zgodnie z planem na świeżym powietrzu lub w sali gimnastycznej z zachowaniem wytycznych GIS.
  26. Uczniowie przynoszą do szkoły tylko rzeczy niezbędne do nauki i posługują się wyłącznie swoimi przyborami.
  27. Po zakończeniu wszystkich zajęć lekcyjnych szkoła będzie dezynfekowana.
  28. Jeżeli u ucznia stwierdzi się objawy wskazujące na infekcję dróg oddechowych zostanie on odizolowany w izolatce, a rodzice niezwłocznie powiadomieni w celu natychmiastowego odbioru dziecka.

Dyrektor Szkoły Sławomir Zirra

Licznik odwiedzin: