List do rodziców i uczniów.

Utworzono dnia 23.03.2020

Szanowni Rodzice!

Na wstępie chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za już udzieloną pomoc w nauczaniu prowadzonym przez nauczycieli. Wiem, że nauczyciele starają się przekazywać informacje co uczniowie maja robić, ale to na Was spada obowiązek przekazania i dopilnowania. Ponieważ informacji jest dużo postanowiłem tzw. naukę zdalną w domu lepiej zorganizować. W tym celu przygotowałem plan nauki zdalnej, który będzie obowiązywał do  odwołania.

Układając plan zajęć starałem się wyważyć tak, aby uczniowie, często pod waszym nadzorem byli w stanie wszystko wykonać. To jest plan minimum i można, należy robić więcej.

W uzgodnieniu z ks. Proboszczem w planie nie jest ujęta religia. Zakładamy, że jest to idealny czas na wspólną modlitwę w rodzinie o bezpieczeństwo swoje i rodziny.

Podane w planie godziny są godzinami kontaktu nauczyciela z uczniami bądź rodzicami.

Są to pełne godziny zaczynając od 9.00 (mają czas dobrze się wyspać). Przez daną godzinę lub godziny, zgodnie z komunikatem przekazanym przez nauczyciela uczniowie powinni pracować. Was rodziców proszę tylko o kontrolę i ewentualną pomoc, jeżeli będzie potrzebna. Nauczyciele będą się komunikowali poprzez telefony komórkowe, komunikatory typu messenger lub dziennik elektroniczny dokładnie w godzinach wyznaczonych w planie lub inaczej, jeżeli ktoś sobie tego zażyczy.  Wszystko zależy od nauczyciela, jaki sposób komunikacji wybierze.

W razie problemów proszę kontaktować się z wychowawcą. Jeżeli ktoś ma problem ze sprzętem, to informuję, że istnieje możliwość wypożyczenia laptopa szkolnego, który może służyć do komunikacji. Warunkiem jest posiadanie w domu łącza internetowego z wi-fi. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt ze mną pod nr tel. 607116762.

Niestety, nie mamy wpływu na szybkość i jakość łącza intenetowego.

Wychowawcy będą kontrolowali, czy wszyscy uczniowie pracują. W razie problemów będą się z Państwem kontaktowali. Uczniowie mają obowiązek pracy w domu! Po powrocie do szkoły uczniowie będą rozliczeni z wykonanej pracy. Nauczyciele mogą oceniać ich pracę zgodnie z ustalonym systemem oceniania. Pozdrawiam i już dzisiaj bardzo serdecznie dziękuje za współpracę.

Drodzy uczniowie!

Od poniedziałku 23 marca do odwołania obowiązuje Was ustalony przeze mnie plan zajęć zdalnych. W określonych w planie godzinach zobowiązani jesteście pracować zgodnie z otrzymanymi wskazówkami od danego nauczyciela. Sposób komunikacji ustali nauczyciel. Rodzice będą was kontrolowali, a nauczyciele maja prawo was oceniać zgodnie z otrzymanymi od nich kryteriami. To nie tylko czas nauki ale i wielkiej odpowiedzialności za swoje postępowanie i swoją przyszłość. Po powrocie do szkoły z wykonanej pracy w domu będziecie rozliczeni! Wiec nie kombinujcie :-) tylko sumiennie poświęćcie 2 -3 godziny nauce to i tak dużo mniej jak byście musieli chodzić do szkoły. Podany plan to minimum! Ambitni powinni pracować więcej! Życzę wam dużo cierpliwości i odpowiedzialności w tych trudnych czasach. Pozdrawiam Was serdecznie.

Dyrektor Szkoły Sławomir Zirra

Zdalny plan zajęć - czytaj